Kôprovský štít 2024

Kôprovský štít, Vysoké Tatry 2024/08 Slovensko Slovensko

Cesta zo Štrbského plesa na Popradské pleso, obklopená kvitnúcimi kvetmi a výhľadom na Patriu (2203 m) a Predné Solisko (2093 m).
Chodník smerujúci na Popradské pleso, s výhľadom na Kôpky, Vysokú, Zlobivú, Východný Železný štít, Popradský Ľadový štít, Končistú, Tupú a ďalšie štíty nad Zlomiskovou dolinou.
Chodník vedúci k Popradskému plesu, obklopený kosodrevinou, s pohľadom na tatranské štíty nad Zlomiskovou dolinou.
Stádo kamzíkov tatranských pri výstupe k Hincovmu plesu – typickí obyvatelia tatranských skalnatých svahov.
Turistické smerovníky pri Veľkom Hincovom plese (1948 m n. m.), križovatka trás smerom na Kôprovský štít, Podbanské alebo späť na Popradské pleso.
Veľké Hincovo pleso – najväčšie a najhlbšie pleso na slovenskej strane Tatier (20,1 ha, hĺbka 53 m), ležiace v závere Mengusovskej doline.
Malé Hincovo pleso leží pod skalnatými stenami Hrebeňa Bášt v Mengusovskej doliny.
Malé a Veľké Hincovo pleso pohľadom z chodníka pod Kôprovským sedlom, obklopené skalnatými stenami Mengusovskej doliny.
Vyšné Kôprovské sedlo (2180 m n. m.) – významný horský priechod medzi Mengusovskou a Hlinskou dolinou, obľúbený turistický uzol vo Vysokých Tatrách.
Záverečné stúpanie na vrchol Kôprovského štítu po kamennom suťovisku – na jeden z najkrajších výhľadových bodov Vysokých Tatier (2363 m).
Pohľad na Veľké Hincovo pleso takmer z vrcholu Kôprovského štítu – tyrkysové jazero obklopené skalnými stenami Mengusovskej doliny.
Výhľad z Kôprovského štítu do Mengusovskej doliny, kde dominuje Veľké Hincovo pleso a v pozadí Mengusovské štíty zahalené v oblakoch.
Panoramatický pohľad z vrcholu Kôprovského štítu na Temnosmrečinské plesá a v pozadí časť poľských Tatier.
Pohľad na Kôprovský štít počas zostupu – spätný pohľad na skalnatý hrebeň, ktorým vedie turistický chodník na vrchol (2363 m n. m.).